PsychArt24

A Moravcsik Alapítvány és a Budapest Art Brut Galéria 2010-ben hozta létre a PsychArt24 művészeti maratont. Az esemény szeptember végén kerül megrendezésre, ahol a pszichoszociális fogyatékosággal élők és az egészséges résztvevők egy közös térben alkotnak, idén már hat helyszínen: Budapesten, Debrecenben, Szegeden, Pécsen, Sopronban és Kecskeméten. A 13. PsychArt 24 célja a közös festés öröme, az értékteremtés képességének megélése, az egymás iránti elfogadás és az előítéletek és a stigmatizáció csökkentése és mindez egy időben 2023. szeptember 29-30-án. A több száz art brut és outsider alkotó minden évben számos izgalmas műalkotást hoz létre. Az alkotásokból szakértő zsűri által válogatott vándorkiállítás nyílik 2023. végén. Az első kiállítás a Budapest Art Brut Galériában lesz látható. A kiállításon megjelenő tárgyak bizonyítják, hogy minden alkotás értékes és egyben a maga valójában gyönyörű!

Az esemény megrendezése jelentős költségekkel jár, melyet önerőből és támogatásokól finanszíroz minden évben az alapítvány. Segíts, hogy idén is megrendezésre kerüljön az esemény! Támogasd a fogyatékossággal élő művészeket!

Adószámunk: 19669072-1-42

Banszámlaszámunk: 10200902-32710870-00000000

Köszönjük!

Az idei PsychArt24-re is nagy

szeretettel várjuk önkéntesek jelentkezését!

Különböző
izgalmas feladatkörök közül választhatnak azok, akik úgy érzik,

szívesen
részt vennének egy ilyen nagyszabású és színes rendezvény