Tevékenységek

Kézműves-foglalkozások, workshopok, húsvéti vásár

Időpont: 2012. március 31. 10-18 óra
Helyszín: 1083 Budapest, Futó u. 37-45., Corvin Bevásárlóközpont, Corvin Sétány

A lebonyolításban résztvevők létszáma összesen: 280 fő, ebből 35 fő önkéntes segítő, 88 fő valamilyen fogyatékkal élő ember , a többiek egyéb közreműködő, lebonyolító, fellépő, kísérő, segítő.

A helyszíni lebonyolítás időterve:

6,45-8 óra - asztalok és sátrak állítása a sétányon és a házban
7-9 óra - technika felállítása mindkét helyszínen (-1. emelet, a kulturális programok helyszínén és a Fórum helyszínén, a Galériában)
8-9 óra - Kipakolás a Sétányon és a Bevásárlóközpontban
9-10 óra - Utolsó simítások, kézműves foglalkozások indítása, a BAB Galéria anyagának felállítása
8-9 óra - Info pult felállítása a 0. emeleten, a résztvevő szervezetek szórólapjainak, ismertetőinek összegyűjtése és kihelyezése az info pultnál,
10-18 - Kézműves programok lebonyolítása, árusítás,
10-13 óra Fórum lebonyolítása a Galériában
18-21 óra Lepakolás, levonulás, asztalok szétszedése, visszaszállítása.

Rendezvényről további fotókat talál Facebook oldalunkon

A helyszíni lebonyolítás során a gördülékeny munka érdekében szintfelelősöket alkalmaztunk, akiknek meghatározott feladatik voltak:

Szintfelelősök:
-1. emelet: (2 fő)
Marinka Györgyi, Turcsák Fanni, Szomolya Szabina
Feladat: kulturális program, játszóház koordinálása, hangosítás intézése, műsorvezető információval való ellátása.

0.emelet: (info pult) 2 fő + 2 fő önkéntes
Csontos Ágnes, Papp Karola

1.emelet: (2 fő)
Pucsek Bence, Janovszki Máté, Csanádi Viktor
Feladatok: kézműves foglalkozások, játszóház koordinálása

2. emelet: (2 fő)
Szabó Edit, Racskó Gábor
Feladatok: kézműves foglalkozások koordinálása

Sétány: (2 fő)
Domján Erika, Tokaji Ildi,
Feladata: az árusok és a kutyások koordinálása

A tevékenység megvalósításába 32 közreműködő szervezetet vontunk be.

Szakmai Fórum:

A Családi Nap kiemelt eseménye a Szakmai Fórum, amelynek témája az egyenlő esélyű hozzáférés támogatása a közszolgáltatásokhoz és a munkához, valamint a 2012. január 1-től érvényes jogszabályok által nyújtott lehetőségek bemutatása a fogyatékos és megváltozott munkaképességű emberek, valamint az őket segítő intézmények számára.

A Szakmai Fórum időpontja: 2012. március 31. (szombat) 11.00-13.00 óra.
Helyszín: 1083 Budapest, Futó u. 37-45., Corvin Bevásárlóközpont, II. emelet, képgaléria

Meghívott előadók:

• Bernáth Ildikó fogyatékosságügyi miniszteri biztos (NEFMI),
  • Dávid István főosztályvezető (NEFMI Foglalkoztatási Rehabilitációs Főosztály)
  • Bódy Éva osztályvezető (NEFMI),
  • Kovács Ibolya projektvezető (BFKH Munkaügyi Központ, TÁMOP 1.1.1.),
  • Pucsek József intézményvezető (Moravcsik Alapítvány
  • Ujhelyi Zita osztályvezető (BFKH Munkaügyi Központ).

A szakmai fórum szervezésében és lebonyolításában együttműködtünk a Fogyatékosügyi Kommunikációs Intézettel. Feladatuk a fogyatékos emberekkel foglalkozó szervezetek elérése, meghívásuk a programra, tájékoztatásuk a rendezvény eredményeiről, a szakmai fórum moderálása.

Partnerek