Előző
Következő

Üdvözöljük a Moravcsik Alapítvány honlapján!

1991-ben a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikája azzal a céllal alapította alapítványunkat, hogy a Klinikán folyó gyógyító, oktató és kutató munkát támogassa. A rehabilitáció területén végzett munkánk, a közösségi pszichiátriai ellátás, a fejlesztő-felkészítő és akkreditált foglalkoztatás mellett kiegészül olyan művészeti, tehetségkutató és gondozó értékteremtő tevékenységekkel, amelyek elősegítik a mentális betegségekkel élők felépülését és beilleszkedésüket a társadalomba, a számukra fontos családi, baráti, lakóhelyi és munkahelyi közösségekbe.
A Moravcsik Alapítvány további célja a pszichoszociális fogyatékossággal élők társadalmi beilleszkedésének segítése a velük szemben létező stigmatizáció, előítéletek és diszkrimináció csökkentése útján.