Partnerek

BETŰMÉRET

A Moravcsik Alapítvány, a Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közahasznú Nonprofit Kft. által, kiírt Fogyatékos személyek helyi, regionális és országos szervezeteinek szakmai programjainak támogatása című (kód: FOF2016) pályázat keretében, 2017. március 31-én rendezte meg a pszichoszociális fogyatékossággal élők számára meghírdetett, országos tehetségkutató programjának döntőjét a Ferencvárosi Művelődési Központban (Bp. IX. ker. Haller utca 27.).

Az elmúlt fél évben, 4 helyszínen (Ágfalva, Eger, Mohács, Budapest) lebonyolított elődöntőkön 6 kategóriában, 113 produkció közül került kiválasztásra az a 42, akik bemutatkozhattak a budapesti döntőn. A versenyzők, akik az ország egész területéről érkeztek, vers-próza, ének-zene, színjátszás, vizuális művészet, kézművesség és tánc kategóriákban mutathatták be tudásukat. A zsüri a produkciókat arany, ezüst és bronz fokozattal értékelte, ill. 4 produkció a zsűri különdíját is megkapta.

Ki Mit Tud? versenyünket 2010-ben szerveztük meg első alkalommal, amin elsősorban Alapítványunk kliensei vettek részt.  Fontosnak tartottuk és tartjuk ma is, olyan programok szervezését amely biztosítja számukra a kultúrális esélyegyenlőséget és támogatást nyújt kognitív képességeik fejlesztéséhez, ezzel önbecsülésük és életminőségük növeléséhez, stabilizálásához, a társadalomba való visszailleszkedésükhöz.

2017-ben, immár 7. alkalommal szerveztük meg programunkat. Az elődöntőkön 42 szervezet részéről, 452 résztvevő volt jelen, akik közül 391 fő közreműködött a 113 produkció bemutatása során.

A zsűri elnöke:
Kocsis András Sándor, Magyar Könyvkiadók Országos Egyesületének elnöke, képzőművész

A zsűri tagjai:
Gerevich József, pszichiáter, író
Gonda László, Prima díjas zongoraművész, zenepedagógus
Kovács Ibolya, Budapest Főváros Kormányhivatal Rehabilitációs Főosztály, főosztályvezető
Lázár Péter, drámapedagógus
Müller Péter Sziámi, költő, énekes, zenész
Sánta Zsolt, előadóművész 

Fővédnök:
Czibere Károly, Szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár

Védnökök:
Szekeres Pál, A fogyatékos emberek társadalmi integrációjával kapcsolatos feladatok ellátásáért felelős miniszteri biztos
Földesi Erzsébet, Országos Fogyatékosságügyi Tanács társelnöke

Szervezőbizottság elnöke:
Szakács Melinda

A 7. Ki Mit Tud? Tehetségkutató verseny díjazottjai:

Vers-próza kategória

Arany minősítést kapott:

  • Bökönyszegi Boglárka, Debrecen
  • Erl Tibor, Ágfalva
  • Elek Tamás, Putnok
  • Vargáné Nagy Erzsébet, Kőrösladány

Ezüst minősítést kapott:

  • Óváriné Czéder Tímea, Budapest
  • Lengyel Zsuzsanna, Budapest
  • Asztalos Levente, Budapest
  • Halmos Béla, Budapest

Bronz minősítést kapott:

  • Hatala Mónika, Budapest

Ének-zene kategória

Arany minősítést kapott:

  • Pándy Kórus, Mohács
  • Vágóné Csizmadia Andrea, Kőrösladány

Ezüst minősítést kapott:

  • Mohácsi Dob Együttes, Mohács
  • Tóth Gergely, Bucsúszentlászló
  • Dr. Takács Imre Otthon zenecsoport, Tab
  • Tóthné K. Kriszta, Molnár Csaba, Debreczeni Zsolt, Budapest
  • Fogarasi Anita, Debrecen
  • Bukó Alexandra, Törökszentmiklsó
  • Melhart Tamás, Nyírlak

Bronz minősítást kapott:

  • Nefelejcs népdalkör, Zalaegerszeg
  • Óbudai Kórus, Budapest

Színjátszás kategória

Arany minősítést kapott:

  • Mag Tibor, Tóth József, Debrecen
  • Liget Színjátszó Csoport, Balmazújváros

Ezüst minősítést kapott:

  • Orsós Ilona, Koszta Szilvia, Berzence

Vizuális művészet kategória

Arany minősítést kapott:

  • Újháziné Venesz Erzsébet, Bélapátfalva
  • Miskolczi Máriusz, Budapest

Ezüst minősítést kapott:

  • Hegedűs László, Füzesabony
  • Józsa Éva, Budapest
  • Fodor Erzsébet, Nyírlak
  • Végh-Bodor Istvánné, Esztergom
  • Balog Mária, Tompa

Bronz minősítést kapott:

  • Wirth Attila, Tompa
  • Rozgonyi Erika, Tompa 

Kézműves kategória

Arany minősítést kapott:

  • Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet Felnőtt Pszichiátriai Osztály Nappali Kórház csoportja, Debrecen
  • Zirkuli Gabriella, Debrecen

Ezüst minősítést kapott:

  • Barna Tibor Ernő, Tompa
  • Vancz  Barbara, Budapest
  • Prém Andrea, Budapest

Bronz minősítést kapott:

  • Orgován Éva, Budapest

Tánc kategória

Arany minősítést kapott:

  • Gubacs Társulat, Budapest

Ezüst minősítést kapott:

  • Pándy Otthon tánccsoport, Mohács

Bronz minősítést kapott:

  • Szederinda Tánccsoport, Kiskunhalas
  • Baranyai Tünde, Bognár Eszter, Ágfalva

A zsűri különdíját kapták:

Earl Tibor - vers-próza kategóriában, az előadás módjáért
Bökönyszegi Boglárka - vers-próza ketegóriában, saját verséért
Újháziné Venesz Erzsébet - vizuális művészet kategóriában
Pándy Otthon tánccsoport - saját készítésű jelmezeik miatt

Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és díjazottnak.   

A program megvalósításában támogatóink voltak:
Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közahasznú Nonprofit Kft.
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Budapest Főváros IX. kerület Ferencváros Önkormányzata
Kölkedi Református Társult Egyházközösség Pándy Kálmán Otthona
FruitVeB – Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet
Kossúth Könyvkiadó Zrt.